Haber

Cevdet Yılmaz’ın Bingöl’de Başkan Yardımcılığı Kutlamaları

Bingöl Eski Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz, yeni Kabine’de Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Yılmaz’ın yeni görevi nedeniyle memleketi Bingöl’de sevinç kutlamaları yapıldı. Vatandaşlar havai fişek patlattı, meşaleler yaktı, davul ve zurna eşliğinde halay çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönem Kabine üyelerini açıkladı. Daha önce Bakanlık, Başbakan Yardımcılığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı gibi birçok değerli görevde bulunan Bingöl Eski Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz’ın yeni Kabine’de Başkan Yardımcısı olarak ilan edilmesi memleketi Bingöl’de büyük sevinç yarattı. Bingöl merkezde zurnalar ve zurnalar çalarken, LGS’nin Pazar günü yapılması nedeniyle kutlamalar çok kısa sürerken, Genç Mahallesi’ndeki sevinç gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Genç Mahallesi Kent Meydanı’nda vatandaşlar, Yılmaz’ın yeni görevini havai fişek patlatarak, meşale yakarak, davul ve zurna eşliğinde dans ederek kutladı.

Cevdet Yılmaz’ın yeni görevinden dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Emrah Davran, “Hükümetin çeşitli kademelerinde yer alan hemşehrimiz Dr. Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanımız tarafından devletin iki numaralı adamı olarak atanmıştır. Bugün açıklanan yeni kabinede bu nedenle gece yarısı kutlamak için bir araya geldik.” Bakanımız inşallah bundan sonra da ülkemize, milletimize ve ülkemize daha nice hizmetler yapmamızı nasip eder. Ancak çok memnunuz. Cumhurbaşkanımıza hemşerilerimize emanet ettiği görevden dolayı da gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur” dedi.

Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığını kutlamak için salona geldiğini ifade eden Emin Yiğit, “Hemşehrimiz Dr. Cevdet Yılmaz’ın yeni kabinede Başkan olarak göreve başlamasından dolayı büyük gurur duyuyoruz. Kendisine başarılar diliyorum. Toplanacağız. bu akşam burada yeni görevini kutlamak için “Hepimiz coşkuyla kutluyoruz. Rabbim muvaffak etsin” dedi.

Vatandaş Orhan Güler, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede genel başkan yardımcılığına atanan Dr. Cevdet Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Bu kutlu ve güçlü süreçte arkasında olacağımızı bilmesini istiyoruz. İlimize ve ülkemize hayırlı olsun.” – BİNGÖL

karayazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu